Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta/Latvijas Universitāte Valmiera Glass ViA RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC

\\ Mēneša labākais treneris - Raviļs Sabitovs

Mēneša labākais treneris - Raviļs Sabitovs

17/11/2017

Žurnālistu un līdzjutēju balsojumā par šīs SynotTip Virslīgas sezonas oktobra/novembra labāko spēlētāju atzīts ''Ventspils'' spēlētājs Adeleke Akinjemi, savukārt Latvijas Futbola federācijas (LFF) Treneru padomes vērtējumā labākā trenera balvu saņem ''Jelgavas'' galvenais treneris Raviļs Sabitovs.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Treneru padome un biedrība ”Latvijas Futbola Virslīga” aizvadītajā nedēļā izvirzīja četrus kandidātus SynotTip futbola Virslīgas oktobra/novembra labākā spēlētāja balvai no Sportland. Starp tiem bija Bogdans Vaščuks (Riga FC), Jevgeņijs Kozlovs (Spartaks Jūrmala), Gļebs Kļuškins (FK Jelgava) un Adeleke Akinjemi (FK Ventspils).

FK Ventspils, kas, lai arī šosezon ierindojās sev neierasti zemajā 4.vietā, tomēr vienu no sezonas svarīgākajiem uzdevumiem izpildīja, proti, dalība Eirokausos nodrošināta arī 2018.gadā.  Oktobra/novembra laikā dzelten-zilie aizvadīja trīs spēles. Oktobra vidū sezonas pēdējā ,,Kurzemes derbijā’’ tika piedzīvots minimāls zaudējums 0:1, taču nākamajā nedēļas nogalē ļoti svarīgā cīņā par vietu Eirokausos viesos tika pārspēta RFS (4:2), divus vārtus gūstot tieši Akinjemi. Kā zināms, pēdējā kārtā pret jau kronēto čempioni ,,Spartaks Jūrmala’’ tika piedzīvots zaudējums (2:3), taču arī šajā spēlē viens no šīs sezonas ,,Ventspils’’ uzbrukuma līderiem atzīmējās ar diviem vārtu guvumiem un, nesktoties uz komandas salidzinoši viduvējo startu, pelnīti atzīts par noslēdzošā mēneša labāko spēlētāju!

Krievu speciālists Raviļs Sabitovs par ,,Jelgavas’’ galveno treneri kļuva augusta izskaņā. Tobrīd vēl teorētiski jelgavnieki sastādīja konkurenci citiem vadošajiem klubiem cīņā par medaļām, taču noslēdzošā čempionāta fāze tika aizvadīta jau vairāk kā formulitāte. Tiesa, rādītā cīņa laukumā apliecina, ka galvenais treneris prata pienācīgi motivēt savu komandu, pat neskatoties uz to, ka sezonas mērķu piepildījums slīdēja garām. Tā Oktobra vidū ar uzvaru izbraukumā pār ,,Spartaku’’ (1:0) tika pamatīgi saasināta cīņa par čempiona titulu, savukārt sekojošajos divos mačos izcīnīti kaujinieciski neizšķirti (1:1 pret allaž principiālo pretinieku FK ,,METTA/Latvijas Universitāte’’ un 2:2 pret ,,Riga FC''). Ambiciozā ,,Riga FC’’ šī bija sezonas pēdējā spēle un līdz ar neizšķirtu pašu liktenis ar dalību Eirokausos palika citu komandu un to savstarpējo spēļu rezultātu rokās, taču ar to jelgavnieku aktivitāte nebeidzās – pēdējā kārtā tika uzveikta ,,RFS’’ (1:0) un, ja ,,Riga FC’’ tomēr vietu Eirokausos sev atrada, tad otram Rīgas klubam tas nozīmēja par vēl vienu fiasko gadu.. bez medaļām un bez Eirokausiem. Līdz ar to jāsecina, ka, lai arī bez sportiskās intrigas, tomēr jelgavnieki godam nocīnījās līdz pat čempionāta izskaņai.

Mēneša labākie tiks sveikti ar piemiņas balvām un dāvanām no vadošā sporta preču veikala Sportland, balvas to ieguvējiem nogādājot ar klubu pārstāvju starpniecību. 

Biedrība ''Latvijas Futbola Virslīga'' izsaka milzu pateicību visiem žurnālistiem un līdzjutējiem, kas aktīvi iesaistījās balsojumos un palīdzēja noteikt mēnešu labākos spēlētājus, kā arī paldies LFF Treneru padomei par kandidātu izvirzīšanu un labāko treneru noteikšanu.

BALSOJUMS

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com