Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta/Latvijas Universitāte Valmiera Glass ViA RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC

\\ Pols Ašvorts neturpinās vadīt ''Ventspili''

Pols Ašvorts neturpinās vadīt ''Ventspili''

16/01/2018

SynotTip Virslīgas klubs ''Ventspils'' savā mājaslapā ziņo, ka 2018. gadā galvenā trenera amatā vairs nebūs Pols Ašvorts, kuram ar Kurzemes klubu noslēdzies līgums, un puses pēc abpusējas vienošanās nolēmušas to nepagarināt.

Pols Ašvorts pirmo reizi stājās "Ventspils" priekšgalā 2001. gadā. Toreiz dzelten-zilie bija ļoti tuvu savam pirmajam čempionu titulam vēsturē, bet iznākumā pašā sezonas izskaņā mazliet pietrūka cīņā ar Rīgas ''Skonto'', kas tajā gadā uzvarēja desmito reizi pēc kārtas, un "Ventspils" kļuva par Latvijas vicečempioniem. Nākamajā sezonā "Ventspils" atkal izcīnīja sudraba medaļas. 2003. gadā tieši Pola Ašvorta vadībā "Ventspils" pirmo reizi savā vēsturē iekļuva Latvijas kausa finālā.

Pēc darba noslēgšanas "Ventspilī" Ašvorts dažādos gados bija Latvijas klubu "Rīga" un "Skonto" priekšgalā, kā arī viņam ir darba pieredze Krievijas čempionāta klubā "Rostov". Pie ''Ventspils'' stūres Ašvorts atgriezās 2015. gada vasarā, bet pirms tam angļu speciālists ar panākumiem strādāja vienā no Nigērijas futbola akadēmijām, vadot arī Nigērijas klubu "Sunshine Stars".

2017. gadā ''Ventspils'' palika ārpus labāko trijnieka, taču garantēja sev vietu 2018. gada UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā. Starpsezonā ''Ventspils'' piedzīvos lielas pārmaiņas, un Ašvorta līgums pēc abpusējas vienošanās nav pagarināts.

Kopumā Latvijas čempionātā FKV Pola Ašvorta vadībā aizvadīja 130 mačus (rekords kluba vēsturē!): 83 uzvaras, 24 neizšķirti, 23 zaudējumi. Eirokausos (UEFA Kauss/Eiropas Līga) - 12 mači: 3 uzvaras, 1 neizšķirts un 8 zaudējumi.


Sportacentrs.com

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com